Instalacja pakietu XAMPP pod system operacyjny Windows

Instalacja dystrybucji XAMPP pod Windows jest niezwykle prosta i nie wymaga szczegółowych wyjaśnień. Postanowiłam, że jednak warto pokazać taki proces za pomocą screen-ów krok po kroku.

Uruchomiłam plik instalacyjny xampp-win32-7.2.11-0-VC15-installer.exe. Pojawiło się okienko takie jak to poniżej. Kliknęłam na Yes.

Pojawiło się kolejne okienko, w którym kliknęłam na przycisk OK.

Tym razem pojawiło się okno instalacyjne pakietu XAMPP:

Kliknięcie na Next spowodowało przejście do kolejnego kroku.

Tym razem możemy wybrać komponenty do instalacji serwera. Pozostawmy domyślnie zaznaczone wszystkie. Do kolejnego kroku przechodzimy przyciskiem Next.

Tym razem mamy możliwość pozostawić domyślną ścieżkę instalacji pakietu xampp i nazwy katalogu dla niego lub wybrać inne miejsce klikając na ikonkę obok pola z podana ścieżką. Ja pozostawiłam domyślne ustawienie i zatwierdziłam przyciskiem Next przechodząc do kolejnego kroku.

W tym miejscu odznaczyłam checkbox, rezygnując z dodatkowych informacji na temat dodatkowego oprogramowania dla XAMPP. Kliknęłam na Next, aby przejść do kolejnego kroku.

Kolejne okno to tylko informacja o gotowości do instalacji. Klikamy na Next.

Teraz rozpocznie się proces rozpakowywania plików. Czekamy aż się zakończy.

Pojawi się automatycznie okno:

w którym możemy pozostawić domyślnie zaznaczony checkbox na uruchomienia panelu kontrolnego xampp-a. Klikamy na przycisk Finish.

Pojawiło się okienko:

w którym wybieramy język angielski lub niemiecki i klikamy na przycisk Save, aby zachować ustawienia.

Pojawi się Panel Kontrolny.

W dolnej części panelu można wyczytać informacje o ewentualnych konfliktach na portach i innych błędach a także o bieżących uruchomionych lub wyłączonych usługach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.