Aktualizacja Oracle VirtualBox do nowszej wersji

Oracle VirtualBox to świetne narzędzie umożliwiające w tym samym czasie pracę pod kilkoma różnymi systemami operacyjnymi  na jednym komputerze.  Ja posiadam zainstalowany VirtualBox na Windows 7 z kilkoma maszynami wirtualnymi różnych systemów operacyjnych.

Oracle VirtualBox, jak każdy inny program jest co jakiś czas aktualizowany, więc i my powinniśmy co jakiś czas dokonywać jego upgrade-u. Jak się za to zabrać?  Na początek warto sprawdzić, czy wersja, którą użytkujemy jest najświeższa. Po uruchomieniu VirtualBox-a możemy łatwo to sprawdzić z menu wybierając Plik, a następnie Sprawdź dostępność aktualizacji.

Po kliknięciu pojawi się okienko z informacją.

Gdy nasza wersja programu jest starsza od obecnie dostępnej, pojawi się link, na który klikamy, aby ściągnąć nowsze oprogramowanie. Po pojawieniu się okienka z zapytaniem, czy chcemy zapisać plik instalacyjny, klikamy na przycisk Zapisz plik i

ściągamy plik. Upewniamy się, czy nasz VirtualBox został zamknięty, następnie uruchamiamy instalację świeżo ściągniętej nowszej wersji. Pojawi się okienko z ostrzeżeniem, w którym klikamy na Uruchom.

W pierwszym kroku instalacji pojawi się okienko powitalne z informacją o wersji VirtualBox i prośba o zatwierdzenie operacji, Klikamy więc na przycisk Next.

W kolejnych krokach również klikamy na przycisk Next.

 

Następnie po kliknięciu na Next otrzymamy okienko z ostrzeżeniem, którym się nie przejmujemy i klikamy przycisk Yes.

Ostatni krok to zatwierdzenie procesu instalacji przyciskiem Install.

I czekamy aż proces ten się zakończy.

Klikamy na Next, a gdy pojawi się okienko z pytaniem o zabezpieczenia systemu Windows, klikamy Zainstaluj.

W ostatnim okienku klikamy na przycisk Finish.

Po uruchomieniu Oracle VirtualBox otrzymamy informację, że obecnie nasze narzędzie to wersja 5.2.20, ostatnia na ten moment.

Zamykamy okienko i sprawdzamy, czy nasze maszyny wirtualne, które mieliśmy w poprzedniej wersji VirtualBox-a działają jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.